Sněžila jim láska

12.12.2022

Jen oni dva, svědkové, nejbližší rodina a spousta lásky.

Letošní svatební sezónu jsem nakonec souhrou okolností zakončila teď v prosinci. Na poslední chvíli jsem přijala milé pozvání na část skromného svatebního dne Davida a jeho nevěsty z Filipín.

Malá,  nejskromnější svatba, co si jen dokážete představit... a i přesto, nebo spíše právě k vůli tomu mě celé dění hluboce zasáhlo.

Nepotřebovali velkolepou výzdobu ani luxusní hostinu, nepotřebovali zástupy svatebčanů, nepotřebovali do puntíku naplánovaný program, ženich s nevěstou dokonce s úsměvem odmítli i novomanželské focení na brněnské přehradě...  Pár fotek v parčíku vedle restaurace prý bude stačit.

Jen oni dva, svědkové, nejbližší rodina a spousta lásky.

Přiznám se, že po cestě z obřadu jsem byla z volby místa novomanželského focení lehce rozčarovaná. Přijeli jsme totiž k restauraci do parčíku s holými stromy a malým dětským hřištěm mezi bytovkami.

Zataženo, pošmourno, zima, to nejobyčejnější místo se špinavými lavičkami, kde chodí lidé venčit psy.

Přepadla mě nervozita...  Kde tady budeme fotit novomanželské fotky?

Zamilované a bezstarostné pohledy nevěsty a ženicha mě ale vrátily zpátky.

Je to přeci v tom nejlepším pořádku, všechno je správně, jsem tu správně já i oni. Neexistují náhody.

Přesně tady na tomto místě, v tomto pošmourném zimním poledni mezi oprýskanými bytovkami se píše začátek společného života jedné převeliké mladé lásky. Našli se navzájem i přes vzdálenost tisíce kilometrů a já mám tu čest prožívat část jejich příběhu s nimi. Když jsem si tohle s radostí uvědomila, začalo sněžit.

Sníh! Pro nevěstu z tropických Filipín ten nejkouzelnější svatební dárek.

Najednou se proměnily i oprýskané zdi restaurace... zkrásněly i odpadkové koše, i šedé bytovky byly krásné, i křivý chodník a polorozpadlé lavičky.

Všechno utichlo, parčíkem zněl jen smích zamilovaného páru. Tančili svůj první novomanželský tanec v tom nejobyčejnějším parku ze všech, svědky jim byli anonymní kolemjdoucí s deštníky a z nebe se na ně snášela čistá láska.

Byl to ten okamžik, kdy bytostně cítíte, že krásné je vše, na co se díváme s láskou v srdci.

Pojďme spolu zastavit v letu VAŠE nejkrásnější okamžiky! :-)

Napište mi.