OBJEKTIVEM EMOCÍ

Ahoj, jmenuju se Veronika a jsem určitě nejemotivnější fotografka široko daleko. Prožívám to s vámi od začátku do konce. 

Jsem kreativní žena, která chvíli dělala to, co vystudovala - učila češtinu a výtvarku na základní škole.

A pak se mi narodila dcera. A za pár let druhá. Apolenka s Mariánkou mi daly možnost nadechnout se života. Života, kterej byl už tak punkovej, bez plánu. Ale s nima to dostalo ty správný grády!

Nevytvořila jsem ale jen tyhle dva nové živůtky. Sama teď svůj nový žiju. V těle mi proudí nová krev, pod tou čepicí jsou nové vlasy, a v mých očích je nový pohled na svět. V lednu 2022 jsem díky transplantaci kostní dřeně skočila do budoucnosti po leukémii. Celou mou cestu sepisuji tady.

Fotím bez omáčky. Protože život je strašně krásnej sám o sobě. Mám to zažitý v každé buňce nové krve. A s vámi tu obyčejnou krásu zachytím.

Mimo focení a grafiku, tvořím 1/3 lektorského týmu v DivoZemi, komunitní organizaci zážitkové pedagogiky.

Lidé mi říkají, že prý mám dar. Dar zachytit v člověku jeho pravou podstatu. Někdy sama nevím, jak to dělám. Ale neskutečně mě to baví! Fotím nejradši rodící se život, miminka v šátcích a vaše raw momenty, tak jak se dějí, autenticky.

Neodhaluju tělo, ale duši. Prsa fotím u kojení a zadky u porodů. A v tom je ten nejvetší punk.

Veruuuu! Já mám takovou radost! Věděla jsem hned od začátku, co jsi začala fotit, že k tobě chci, něco mě táhlo, pak fotky Simonky z Divozemě a teď tohle. Nemám slov. Seš úžasná. Pokračuj v tom... Protože prostě WOOOOW. Má to FLOW! Ty tam máš vše a fakt mě baví, že každé focení je jiné.

Marie Pešková

Rodinné focení

Ty vole! Mě asi došla slova! A to je co říct! Přesně jste vystihly podstatu! Klobouk dolů! Spolehlivě mě rozbrečí vystoupení malých děti, je jedno, jestli jsou moje a TY! Tak krásně urveš kus myho srdce, dáš si ho na ruku a řekneš: ,, Poplač si, vždyť můžeš!" Díky, Zbořko! Tě žeru!

Dana Hradilová

Prožitkové focení


Mám v sobě tak strašně moc lásky a všeho. To nejde popsat. Fotky jsou dokonalý. Naprosto mě dostaly a článek rozsekal. Děkuju, děkuju, děkuju.. za Tebe Veru, za to, že jsi tu byla s náma. Mám pocit, že Tě znám věčnost a ne jen pár měsíců. Jsem neskutečně vděčná, že jsi mi (nám) přišla do života a doufám(e), že v něm i zůstaneš ... Zbožňuju/eme. Tohle je vzpomínka na nejhezčí moment mého života. Vím, že na tohle nikdy nezapomenu.

Petra Žaludová

Focení porodu

Byl to neskutečný zážitek od začátku do konce. Fotím se velmi nerada, před objektivem se cítím nepřirozeně, nejistě, na sólo fotky málo žensky. A Verča to dokázala, konečně mám svoje fotky, které se mi líbí, na které se dívám pořád dokola. Je to proto, že se v nich opravdu vidím taková, jaká jsem, jaká bych chtěla být a ještě něco navíc. Celé focení byl neskutečný prožitek, spontánní, veselé, příjemné. Moc děkuji!

Marie Ševčíková

Prožitkové focení

Míšo a Veru, s váma to je snová spolupráce, o které se mi ani nezdálo! Taková nádhera vznikne, když se vložíte do rukou profíků s velkým srdcem, kteří vás vidí celistvě a dokážou jít ještě za... Děkuji, že jsem si s vámi mohla užít samu sebe a mít nádherné fotky a nejen to. Míša Pokorná odvedla skvělou práci kolem mého nově vzniklého projektu kurzů a komplexnosti toho, co bych ráda předávala lidem a FotoPunka měla skvělé nápady i fakt, vostrej tah na objektiv. Vřele doporučuji jejich profi práci v jednoduchosti, síle a hravosti.

Jana Sekvencová

Brandové focení

Božee, tohle je taková nádhera. Ukazuješ lidem, že obyčejnej život je vlastně strašně krásnej a jak oni sami září. Naprostá nádhera v obyčejnosti. Na tvých fotkách se do sebe musí každý zamilovat. Protože vidí, že fakt nepotřebuje profi líčení a milion rekvizit. Žádné vylepšené verze. Jen prostě my, a pritom to jsou právě ty naše nejlepší verze. Jsem moc šťastná, že to lidem ukazuješ.

Monika Tumová

Všechny druhy focení

Moje první focení s fotografkou - nepočítám legendární školkové a školní focení :D S Verčou jsem se cítila sebevědomě, to se mi před objektivem nestává, mnohem radši jsem za ním. Ona úplně šířila nadšení a já jsem si prostě hrála na modelku, žádná křeč, jen sranda a pohoda.

Jo a ještě odstaveček o focení našich dětí. Verča si s nimi nejdřív zalítala (fakt, měli křídla, tak to lítalo) po zahradě, a pak ani nevím, jak to udělala, ale výsledek je patrný hlavně na Honzovi - když doma řeknu "Honzo, fotím", zamračí se a zdrhne. Verča nám ho zkrotila, aspoň na těch fotkách.

Kateřina Sedláčková

Všechny druhy focení

Veru, s vděčností vzpomínám na ty krásné chvíle při focení. Jsou to skoro 2 roky, ale když se podívám na fotky, hned jsem zpátky v té příjemné, klidné atmosféře. Užila jsem si úpně jiné chvíle se svými dcerami. Bylo to nenucené, láskyplné, volné bytí v přírodě. Fotoaparát jsem ani téměř nevnímala. Máš úžasný dar vystihnout v každém to nejlepší, o čem možná ani on sám neví. Děkuji

Eva Nováková

Prožitkové generační focení

Ježíš, já brečím, to je tak krasné.

Porodní asistentka Katka Sedláčková

Focení porodu